Jak svítí Slunce? diskutují čtenáři

18.10.2011 11:46

Zdroj:Osud

Jak svítí Slunce? diskutují čtenáři

Pod jedním z minulých článků se znovu rozhořela zajímavá diskuse o tom, co a proč se vlastně v této době děje... vybírám z ní některé nejzajímavější myšlenky...čtenáři se zaobírají svítivosti Slunce... výhřevností, a dalšími tématy.

Pod jedním z minulých článků se znovu rozhořela zajímavá diskuse o tom, co a proč se vlastně v této době děje... vybírám z ní některé nejzajímavější myšlenky...čtenáři se zaobírají svítivosti Slunce... výhřevností, a dalšími tématy.

*Může mně někdo povolaný vysvětlit, jak je možné se svářečskou kuklou se sklem č. 10 na hlavě, číst přes toto černé sklo v již zapadajícím (v cca 17 hod.) Slunci a jím osvětlené reklamní tiskovině, na vzdálenost natažené ruky (pochopitelně s dioptrickými brýlemi) i 1 mm písmo? O tom ostatním, včetně barevných obrázků ani nemluvě? Když přitom před dvěma měsíci jsem přes totéž sklo právě akorát tak tak viděl, a z menší vzdálenosti, jen na pár centimetrů kolem elektrického oblouku?

*Dnes dopoledne jsem se díval chvíli do Slunce a připadá mi trochu bělejší ten jeho svit než kdysi.

*Přímý pohled se dal ustát? Tomu nemůžu uvěřit, protože mně dělá problém se do něho podívat na víc jak vteřinu i přes to svářečské sklo. Na to pokoukání jako při zatmění, jsem musel přidat ještě jedno v ruční masce. Oko přitom stejně jako ucho mají logaritmický průběh citlivosti, takže něco tam svítí o bůhví kolik řádů víc, i když teplotní spektrum se na tom neprojevuje a to UV podle přístrojů také ne, což si ale netroufám ověřit na vlastní kůži.

*Pokud se vrátím k svářečské kukle se sklem č.10,tak mám následující info.
-skla na sváření pohcují spektrum ultrafialového UV světla
-skla odstíňují tok elektromagnetického pole (částic) takzvaných fotonů
Takže pokud vezveme v potaz výše uvedené Slunce zvýšilo svou kapacitu záření celého spektra světla.V našem případě by chtělo změřit intenzitu UV záření a to jak UVA (které má pohltit ozon ve vrchních vrstvách obalů naší planety),tak UVB které prostupuje k nám dolů.Je známo ,že UV záření ovlivňuje DNA.

Dále Nasa a raketoplány ukončení letů pro špatný technický stav? Ha,ha, vždyť ty popelnice jsou stejné 25 let a lítalo by to nahoru pořád dál.To samé rusové havárie lodi Sojuz neschopnost dalších letů,následně v tichosti zprávička opuštění stanice ISS.Důvod současná posádka nebude mít dostatek surovin k přežití a proto posádka opustí ISS během října.Podle mne je důvod právě Slunce a jeho radiační záření,ty nahoře mají pouze chabou ochranu a než se dostanou dolů budou svítit jako žárovky.

*Taky slunce vyhledávám. Včera jsem byl na zahradě celé odpoledne jenom v trenkách do samotného západu. Slunce příjemně hřálo a opalovalo, ale jsem otužilý, tak jsem se nespálil (absolutně nepoužívám žádné krémy na opalování). Venkovní dlaždice osvícené sluncem příjemně hřály, ale ve stínu byly až nepřirozeně studené i když teplota vzduchu byla 24 st. C. Zajímavé.

*Pořád jsem nemohl přijít na to, co mě ten naprosto protivný bílý sluneční jas připomíná a taky mu chybí ta infra i UV složky v odpovídající intenzitě. A už vím - výkonné LED vážení. Mám malou baterku na dvě tužkové baterie, napájejících 8 LED a taky čelovku s tímtéž počtem. Svítí to úplně stejně nepříjemně pichlavě, jako to Slunce... Že by přešlo z termonukleárního svitu, na baterky s mrakem výkonných LED? Ty přece dojdou mnohem dřív!

*Potvrzuji. Rozdíly teplot na slunci a ve stínu jsou diametrálně odlišné.
Letos i přes slunečné počasí vůbec nedocházelo k sálajícímu betonu - umělé ochlazování planety funguje. Jeho následky ještě neumíme v plné míře odhadnout.

 

K tomu jm: Proč je Slunce bělejší? Nedopadá sem díky umělým zábranám v atmosféře a nad ní (chemtrails, atd.) část spektra, což mimo jiné ochlazuje planetu. Nebýt toho, nemáme zde v říjnu 26°, ale třeba 45°.

Zároveň připouštím, že mohla nastat změna... přestává prohřívat některé kompozity, resp. třeba neživou hmotu (i když co je vlastně neživé, že?), takže dlaždice, nebo třeba také domy, zůstávají studené. Ovšem pokud se postavíte za sklo, tak vás slunce prohřeje snad ještě více, než před ním. Zajímavý úkaz. Nemyslím si, že by tento aspekt vycházel ze Slunce, jde myslím o pozemskou blokaci.

Jen připomínám, že před již nějakým časem naměřili čtenáři OSUDu sníženou intenzitu UV záření, pohybovalo se (i v přímořských jižních krajinách) zhruba na pouhých 50% normálu, v ČR by to tedy zřejmě mělo být ještě méně.

Zároveň také potvrzuji zvýšení jasnosti a dohlednosti, pokud už se náhodou zadaří a svítí Slunce i u nás ve Středozemí.

A co vy? Jak se na sluneční svit díváte vy? Napište nám v diskusi pod článkem!

Skoro to vypadá, jako když někdo napětí na Slunci uvolňuje nějakými patronami... :) ?