Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

18.10.2011 15:14

Zdroj:Osud            .Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

Takže Bushova jediná otázka svým průvodcům, jak ji zaznamenal reportér New York Times v průběhu jeho exkurze v Auschwitzu, byla vlastně velice trefná: "Zpochybňují někdy lidé fakta, která jim tady předkládáte?" Na první pohled to vypadá jako bizarní otázka, ale ve skutečnosti Bush má osobní zájem na kultivaci historické amnézie. Jmění jeho vlastní rodiny bylo částečně postaveno na profitující tajné dohodě s nacisty. Už dříve se Bushům podařilo vyhnout se zabavení jejich amerického majetku, navzdory tomu, že jeho podstatná část pocházela z nacistických loupeží. Později se Bushův dědeček Prescott šikovně majetku, na kterém lpěla krev, zbavil sérií podivných a nejasných transakcí.

Chris Floyd


Revisionismu holocaustu trvalo desítky let, než začal vystrkovat růžky, ale bíliči válečných zločinů v Bushově partě se snaží zneužít historická fakta jen několik týdnů po tom, co jejich Vůdce deklaroval "úkol splněn" v projevu o válce v Iráku. "Zbraně hromadného ničení? Nevím, o čem mluvíte. Nikdy jsem se o tom nezmiňoval. Možná nějaké najdeme. Není důležité. Je na čase se hnout. Což takhle daňová reforma?"


A zatímco nejvyšší šéf revizionistů, George W. Bush pózoval minulý týden na chmurných obrázcích z koncentráku, pavučina lží, kterou vykonstruoval se svým malým kámošem Tony Blairem, a která měla ospravedlnit vojenskou agresi (postavenou na Hitlerově principu "preventivní války") dostávala hluboké trhliny způsobené jeho vlastní výzvědnou službou. Britští a američtí špióni naprosto neočekávaně vystoupili ze svého světa stínů na veřejnost, aby pranýřovali až karikaturní způsob, jakým byly jejich vysoce profesionální zprávy manipulovány jejich vlastními, války chtivými, vládami. "Zprávy o Saddamově bezprostřední hrozbě byly na Blairův příkaz vylepšeny," nechali se slyšet britští špióni. Američtí tvrdí, že Bushe utáhl jeho "zvláštní tým" ideologických sekerníků řízených pentagonským šéfem Donaldem Rumsfeldem na vařené nudli. Stačily ničím nepodložené povídačky. Probíhá parlamentní a kongresní šetření.


A na konci se ukázalo, že tzv. "zbraně hromadného ničení", na jejichž existenci křesťanská koalice přísahala, a o které tvrdila, že mohou rozpoutat nepopsatelný masakr, nebyly ničím jiným, než - podle Bushova vlastních slov - několik upravených náklaďáků neobsahujících žádné nebezpečné látky. Nebylo to tedy přesně to, co očekávali: hrůzostrašný arzenál, popisovaný v průběhu dlouhých příprav na agresi, čím dál barvitěji a s většími detaily našimi drahými vůdci. Původní zpráva CIA, ze které Bush citoval, byla ještě více, vlastně méně odhalující. "Úprava nákladních automobilů byla plně v souladu s jejich účelem: sloužily výrobě vodíku pro meteorologické balóny," říká se v ní.


Takže na programu dne byl revizionizmus - panický, cynický, neobratný. Rumsfeld, který dříve svým afektovaným, samolibým zobákem podstatně dopomohl k válce, začal prvotřídně couvat a ustupovat. Možná tam, žádné zbraně hromadného ničení ani nebyly, krčil rameny. Možná je Saddam stačil zničit ještě před začátkem války. Bohužel, britský tisk vykutal prohlášení svatého Tondy: "Chce se po nás, abychom akceptovali, že Saddam se rozhodl tyto zbraně zničit. Tvrdím, že takový požadavek je patrně absurdní." Ale buďme fér: Blairovo obvinění spadá do dávné minulosti. V podstatě do doby kamenné: Přesněji, do 18. března 2003. V našem moderním go-go věku není důležité, že slova se píšou na vodu a každý den začíná historie na čisté nepopsané stránce.


Takže Bushova jediná otázka svým průvodcům, jak ji zaznamenal reportér New York Times v průběhu jeho exkurze v Auschwitzu, byla vlastně velice trefná: "Zpochybňují někdy lidé fakta, která jim tady předkládáte?" Na první pohled to vypadá jako bizarní otázka, ale ve skutečnosti Bush má osobní zájem na kultivaci historické amnézie. Jmění jeho vlastní rodiny bylo částečně postaveno na profitující tajné dohodě s nacisty. Tento ošklivý příběh byl zde (míní se na stránkách counterpunch.org) několikrát opakován a nyní byl znovu vytažen na světlo polským Newsweek v průběhu prezidentské návštěvy.


Bushův dědeček Prescott Bush a jeho tchán George Herbert Walker byli v těsných a komplikovaných obchodních vztazích s nacisty, pomáhali financovat vzestup nacistické strany. Později měli své zájmy v nacistickém průmyslu, loďstvu a bankovnictví. Tato dlouhá a dobře zdokumentována kolaborace pokračovala dokonce ještě i po tom, co Amerika vstoupila do války s nacistickým Německem. Zdá se, že (pro Bushovu rodinu) bylo nemožné nechat ležet ladem příležitost vydělat snadné peníze, i kdyby to měly být peníze krvavé, z těl mrtvých amerických vojáků a nevinných civilistů Evropy a severní Afriky. Klika Walker-Bush také pomáhala financovat stavbu koncentračních táborů, následně měla zajištěn podíl na jejich ziscích. Konečně v roce 1942 zarazila americká vláda Bushově rodině příjmy z těchto obchodů. Proti Bushově rodině byl použít zákon zakazující obchod s nepřítelem. (Trading With the Enemy Act). Ale klan má dobré známosti a podařilo se mu zprávu potopit až na zadní stránky novin, ! navíc bez uveřejnění jmen zainteresovaných lidí. V krátké noticce bylo uvedeno pouze jméno firmy bez větších podrobností. Už dříve se Bushům podařilo vyhnout se zabavení jejich amerického majetku, navzdory tomu, že jeho podstatná část pocházela z nacistických loupeží. Později se Bushův dědeček Prescott šikovně majetku, na kterém lpěla krev, zbavil sérií podivných a nejasných transakcí. To byly miliony, které daly vznik zlatému hnízdu, ze kterého pak odstartovala jeho vlastní kariéra do senátu. A jeho synu a vnoučeti to otevřelo dveře do Bílého domu.


Kdoví, možná Bushovi nebylo lehko při pohledu na měkkou trávu v Auschwitzu kryjící popel lidských kostí. Možná bylo. Už proto, že minulý týden byla v tichosti pohřbená na zadní stránce zprávička o tradici Bushova klanu Walker - Bush profitovat na válce. Jiná krátká zprávička ve Financial Times odhaluje, že s Bushem propojeny rekonstrukční firmy Halliburton a Bechtel, které nyní ovládají irácká ropná pole, hodlají sebrat milionové částky formou masivních bankovních půjček. Pro tyto půjčky budou jako zástava použity příští zisky z irácké nafty. Jinak řečeno, tomuto podniku grantů spadnou do kapsy miliony dolarů, které budou později splácet Iráčané - budou-li mít alespoň tolik štěstí, že dostanou zpět svá ropná pole.


Obě firmy už dobách Saddamovy pochmurné slávy vydělaly na obchodech s nim miliony. Bechtel pomohl Saddamovi vystavět továrnu na bojový plyn. Halliburton vydělal spolupráci se Saddamem 73 milionů, a to v době sankcí OSN po první irácké válce. Halliburton do dnešních dnů vyplácí Cheneymu kulaťoučkou roční sumu. Jakoby náhodou dostala tato firma (mimo veřejné nabídkové řízení) lukrativní vládní kontrakt v ceně 400 milionů dolarů.


Tak to u těchto lidí chodí. Tito muži "cti a integrity" si vybudovali své rodinné mění, firemní drahokamy a politické dynastie profitem na válce. Pro ně je tráva vždy měkká.


Článek Bush Family Whitewashing in Iraq and Nazi Germany byl uveřejněn 10. června na serveru Counterpunch.org, převzato ze Zvědavce.org.