Slavná pěnice totiž právě na pódiu dostala alergickou reakci na květiny a málem koncert ani nedozpívala!

30.11.2016 15:43

Zpěvačka Lucie Bílá (49) měla během jednoho ze svých koncertů opravdu namále. Stačila chvilka a tragédie mohla být na světě. Slavná pěnice totiž právě na pódiu dostala alergickou reakci na květiny a málem koncert ani nedozpívala! 

Květiny spustily Lucii Bílé alergickou reakci přímo v průběhu koncertu. Poklidný benefiční koncert Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska se mohl změnit v tragédii. Zlaté Slavici se spustila alergie přímo v průběhu písně a Bílá koncert dokonce musela na chvíli přerušit. Za všechno mohly lilie, které byly aranžované po celé délce pódia.

Organizátorky lamentovaly, že něco takového nemohly předpovídat. A překvapená vypadala i samotná Lucie. "Prosímtě, můžeš to dohrát, já už to dál nedám," požádala během jedné své písně Bílá Maláska, poté co se předtím několikrát mocně napila vody z připravené sklenice. Ovlažení ale nezabíralo. "Lucka měla kvůli těm liliím vyschlo v krku, dráždilo ji to a nemohla proto píseň dokončit," vysvětlil po koncertu Luciin manager.

Přerušení naštěstí trvalo jen chvíli, lilie Lucku dohnaly až v samotném závěru koncertu, a Bílá ještě statečně z plných plic zvládla několik závěrečných písní. To už ale stála od květin dál a bylo vidět, že je nesvá. Koncert ale splnil - i přes dramatickou událost - svůj účel. Ve prospěch centra Acorus, které již 17 let pomáhá obětem domácího násilí, se v Kostele sv. Anny předal šek v hodnotě 400 000 korun. "Vůbec si nedokážu něco takového, jako je domácí násilí představit. Proti tomu jsou obyčejné denní problémy, které řeší každý z nás, malicherné," míní Bílá. "Jsem ráda, že můžu svým zpěvem pomoci a podpořit dobrou věc. A i když to teď vypadá, že jsem pěkná depkařka, protože písničky byly smutné, vůbec to tak není. Umím se taky smát," culila se na návštěvníky koncertu nakonec Bílá a když na konci přijímala květiny, raději si je držela více od těla.